Skip to content

01 dec 2020 Duurzame cadeautips voor de feestdagen

Op zoek naar een duurzaam cadeautje? Er is niet leukers dan iemand blij maken met iets wat ook nog met aandacht voor mens, dier en milieu gemaakt is. Zoals beloofd deel ik met jullie een gloednieuwe giftguide met allerlei tips voor het geven van duurzame cadeaus (voor de feestdagen).

Duurzame cadeautips voor de feestdagen

Om te beginnen met het belangrijkste: Wisten jullie dat het kopen van spullen in de top 3 van meest vervuilende gewoontes in het dagelijks leven staat? Sterker nog, het staat op nummer 1 (bron: De Verborgen Impact). Zeker tijdens de feestdagen worden er veel (onnodige) spullen gekocht die later ongebruikt in de kast blijven liggen of erger nog, later in de prullenbak eindigen. Ontzettend zonde! Gelukkig zijn er genoeg leuke ideeën om iemand blij te maken op een duurzame manier. Hieronder een lijstje met mijn favorieten:

De nummer 1 cadeautip: geef een mooie herinnering

Misschien wel het duurzaamste en leukste om te geven wat er is: geef een mooie herinnering. Dit kan van alles zijn; een uitje naar een leuke voorstelling, een mooie film of documentaire, tentoonstelling, museum, cabaret- of theatervoorstelling, een (zelfgemaakt) dinertje, of een (online) cursus/workshop voor koken, een cacao ceremonie, kombucha maken, fermenteren of tekenen (bij Sella Molenaar).

Donatie

Misschien iets waar je niet snel bij stilstaat, maar een donatie aan een goed doel/initiatief kan ook een mooi cadeau zijn omdat het direct impact heeft. Denk bijvoorbeeld aan een stukje regenwoud, help een meisje naar school te gaan, geef een kind een Sinterklaascadeautje via Actie Pepernoot, doneer aan een van deze organisaties die veganisme promoten of plant een boom via Treedom. Die laatste is een prachtig initiatief waarbij ‘jouw’ boom geselecteerd, geplant, gefotografeerd, gelokaliseerd wordt en zelfs zijn eigen webpagina krijgt, waardoor je helemaal op de hoogte gehouden wordt. Je kunt zien wat er met je boom gebeurd, in welk land deze geplant wordt en wat voor impact dit heeft, op zowel de natuur als de lokale boeren.

Maak zelf iets

Wat is leuker dan een cadeautje te geven wat je zelf hebt gemaakt? Plan een middag in om creatief bezig te zijn met kerstmuziek en warme chocolademelk. Hieronder staan een aantal ideeën ter inspiratie (zoek voor meer inspiratie op ‘DIY gifts’ op Pinterest of Instagram)

  • DIY koffiescrub in een potje – gemaakt van rietsuiker, koffiedik & essentiële olie
  • DIY sneeuwbol – met kokosrasp, hout en jute
  • DIY gedraaide kaarsen – maak je kaarsen extra speciaal door ze zelf te draaien
  • Zelfgebakken koekjes of granola in een mason jar of oude pot pindakaas
  • Een stek van je eigen plant met een leuk kaartje erbij

Sieraden

Wil je iemand met een bijzonder en persoonlijk sieraad cadeau geven? Afgelopen week heb ik Marike ontmoet, ze is goudsmid, ontwerper en oprichter van duurzaam Atelier Luz. Ze heeft een enorme passie voor duurzaamheid en laat dit mooi terugkomen in haar collectie. Marike maakt prachtige sieraden waarbij ze gebruikt maakt van eerlijk goud (met het “Fairmined” goudlabel). Hierbij wordt goud gewonnen via kleinschalige mijnbouw, waarbij veel aandacht en toezicht is voor veilige arbeidsomstandigheden voor mijnwerkers plus een gegarandeerd eerlijke prijs voor goud die de gemeenschap kan investeren in eigen toekomst. Naast deze fairmined goud collectie kun je er ook voor kiezen om je oude sieraden met grote emotionele waarde (die je wellicht nog in een laatje hebt liggen) mee te nemen en te laten ommaken tot een prachtig mooi sieraad.

Ik ben ontzettend fan van de sieraden en duurzame missie van Atelier Luz en mag jullie daarom met de code LisalovesLuz een korting van 10% aanbieden op de Cutie ringen collectie. Geldig t/m 24 december 2020.

Kijk op www.atelierluz.nl voor meer informatie over de sieraden en duurzaam goud.

Boeken

Een van mijn favoriete cadeau’s om te geven: boeken! Er zijn ontzettend veel leuke boeken die veel informatie, tips en inspiratie bevatten over duurzamer leven, plantaardig koken of andere belangrijke thema’s. Hieronder een paar favorieten:

Leesboeken:

Duurzaam reizen van Zoë van Liere – info en praktische tips over duurzaam reizen
Prijs hardcover: €21,99

Janouk zoekt een duurzame wereld van Janouk Kelderman – Een kinderboek bomvol tips, recepten, proefjes en DIY’s om de wereld een beetje duurzamer te maken.
Prijs paperback: €15,00

Dit is een goed gidsje van Marieke Eyskoot – Tips en activiteiten voor kinderen om de wereld duurzamer en eerlijker te maken.
Prijs hardcover: €17,50

A sustainable wardrobe van Stephanie van den Sigtenhorst – Een boek vol met tips om duurzaam te shoppen, en je kleding goed te verzorgen, om er langer plezier uit te halen.
Prijs paperback: €20,00

Angelus van Erica Jago, Roos van der Kamp – Een ervaringsgericht werkboek dat de chakra’s, yoga en kunst gebruikt om je reis van pijn naar vrede te begeleiden.
Prijs hardcover: €45,00

Kookboeken

Plants only kitchen van Gaz Oakley – Dit kookboek staat boordevol eenvoudige vegan recepten voor de hele dag; denk aan pasta’s, curry’s, soepen, burgers en desserts.
Prijs hardcover: €25,95

Vegan soul food van Jason Tjon Affo – een kookboek vol kleurrijke recepten die zijn geïnspireerd op Surinaamse gerechten; denk aan pom, cassavesoep, sticky tempé en regenboogcake.
Prijs hardcover: €22,00

Taart ende Koeck van Maartje Borst – een 100% vegan bakboek met ouderwets lekkere recepten; denk aan hazelnootschuimgebak, Italiaanse carrotcake, Hollandse appeltaart, panna cotta maar ook een simpele boerencake van oma.
Prijs hardcover: €29,99

Thuis

Duurzame bad- en beddengoed van Yumeko

Yumeko maakt zacht, ecologisch en fairtrade bed- en badgoed van hoge kwaliteit. Hun producten worden op een eerlijke manier (met respect voor mens, dier en milieu) geproduceerd met gebruik van de meest natuurlijke materialen. Schenk iemand een mooie set handdoeken of een cadeaubonnen (vanaf 10,-) zodat ze zelf iets kunnen uitkiezen. Zo weet je zeker dat je goed zit.

Kijk voor alle producten op Yumeko, www.yumeko.nl

Gifvrije (biologische) planten van Sprinklr

Op zoek naar een leuk cadeau voor een plantenliefhebber? Bij Sprinklr kun je terecht voor gifvrije en biologische planten. Naast kamperplanten vindt je hier ook zaden voor op je balkon/tuin en hele pakketten. De planten worden thuisbezorgd en op de website kun je ook allerlei verzorgingstips vinden.

Kijk voor het assortiment planten op Sprinklr, www.sprinklr.co

Vegan kaarsen

Ik ben gek op kaarsen, ze brengen zo veel sfeer in huis. Een duurzaam alternatief zijn ecologische, vegan kaarsen van sojawas of nog duurzamer; raapzaad was. Duurzame kaarsen zijn te vinden bij de onderstaande winkels en zijn ontzettend leuk om iemand cadeau te doen.

  • Candle Salon – De Candle Salon-kaarsen zijn gemaakt met de milieuvriendelijke plantaardige was en zijn in Amsterdam ontworpen en met de hand gegoten. De kaarsen zijn vegan en vrij van additieven, petroleum, conserveermiddelen en ftalaten.
  • Brandt Kaarsen – De natuurlijke geurkaarsen van Brandt worden handgemaakt in Utrecht en zijn gemaakt van duurzaam sojawas, katoenen lonten en goede kwaliteit oliën. Ze hebben subtiele en zachte geuren, geïnspireerd op de natuur, bloementuinen en seizoenen.
  • Chouette Studio – Chouette is een kaarsen bedrijfje in Rotterdam, waar je kunstzinnige, vegan sojakaarsen kunt kopen. Alle kaarsen zijn met de hand gemaakt met aandacht voor duurzaamheid.

Self-care

Massage bij Arigato Amsterdam

Een heerlijk cadeau voor jezelf of voor iemand anders; een massage. Mijn favoriete massagesalon is Arigato, waar je terecht kunt voor een Shiatsu massage, deep tissue, zwangerschapsmassage en nog meer. Ik mag einde deze week iemand blij een massage cadeau geven. Wat je moet doen? Laat een reactie achter onder dit artikel en volg Arigato op Instagram!

De winactie is gesloten. Gefeliciteerd Charlotte en Anne! Geniet van de massage.

Compleet pakket met duurzaam scheermesje – Blokzeep

Op zoek naar een duurzamer alternatief voor je plastic scheermesje? Dit mooie pakket van Blokzeep bevat een safety razor met bamboe handvat, solide scheerzeep, 5 Derby scheermesjes en een handig juten meeneemzakje. Dit pakket is plastic-vrij, duurzaam en geschikt voor zowel mannen als vrouwen. Ontzettend leuk cadeautje om te geven tijdens de feestdagen! Bekijk het pakket op www.blokzeep.nl

Body Mist – The Gift Label

Body Mist Spray van The Gift Lifabel is een licht draagbare parfum. Spray het op huid of haar om te verfrissen of gebruik het als een home- of linnenspray. De body mist is vegan, geproduceerd in Nederland en de verpakking is gemaakt van 100% gerecycled plastic.

Verkrijgbaar bij www.thegiftlabel.nl voor €14,99 per flesje

Box met mix van duurzame cadeautjes- ZustainaBox

Wil je iemand verassen maar weet je niet met wat precies? De Zustainabox is een box met een verzameling van vegan en plasticvrije cadeautjes van lokale ondernemers. Leuke producten waarmee je huishouden nog een stukje leuker wordt. Denk aan vegan koekjes, bier, bamboe tandenborstels, natuurlijke cosmetica, herbruikbare boterhamzakjes en ga zo maar door. Je kunt de box los bestellen maar ook een lidmaatschap aangaan.

Kijk voor meer informatie op www.zustainabox.nl, circa 39,95

Kleding & cosmetica

Mocht je willen investeren in een mooi kledingstuk dat met liefde voor mens, dier en milieu is gemaakt, dan heb ik wat mooie tips voor je.

Nourished is een mooie online winkel met een uitgebreid assortiment van duurzame, biologische en vegan beauty producten. Ik heb hier laatst een zelfbruiner gekocht. 

Scoon is een mooi platform waar je terecht kunt voor duurzame fashion, make-up en andere toffe accessoires. Mijn favoriet is de eyebrow gel van het merk Ilia Beauty.

De online winkels The Green Labels en Wolf & Storm (100% vegan) zijn beide een mooie plek om te kiezen voor eerlijke, duurzame fashion. 

Zero Waste Project verkoopt niet zelf producten, maar het is wel een goede handleiding om te kijken welke dingen je zelf kan maken. Van deodorant tot wasmiddel, er gaat een wereld voor je open. En ontzettend leuk om te doen!

Duurzame cadeauwinkels

Wil je zelf inspiratie opdoen?

  • Dille & Kamille – Dille & Kamille is bij de meesten wel bekend. Een prachtige winkel waar ze onder andere (plastic vrije) huis, tuin en keukenartikelen aanbieden. VaZe hebben in Nederland en België 36 vestigingen dus er is een grote kans dat er een bij jou in de buurt zit.
  • WAAR – WAAR is een cadeauwinkel met alleen maar duurzame artikelen zoals kinderspeelgoed, verzorgingsproducten, woonartikelen en nog veel meer. WAAR heeft vestigingen door heel Nederland, onder andere in Utrecht, Leiden, Rotterdam, Amsterdam en nog veel meer. Hier kun je eigenlijk niet misgrijpen en is perfect om inspiratie op de toen voor duurzame cadeaus.
  • Holland & Barrett – Bij Holland & Barrett kun je tegenwoordig goed slagen als je een cadeau zoekt. Hun assortiment aan natuurlijke producten groeit steeds meer en ze hebben ook steeds meer aandacht voor zero waste verpakkingen. Je kunt hier terecht voor verschillende dingen; food, cosmetica, kaarsen, essentiële oliën of supplementen.

Ik hoop dat ik jullie wat inspiratie heb kunnen geven voor duurzame cadeaus. Laat mij in de comments hier beneden weten welke jij graag zou willen geven of krijgen.

Fijne feestdagen alvast.

Liefs, Lisa

 

Geef een reactie