Skip to content

27 mrt 2018 Bruschetta met zoete tomaten en gepofte knoflook

Om te vieren dat de lente er is: vandaag een heerlijk recept voor bruschetta met zoete tomaten en gepofte knoflook uit de oven. 

Een tijdje geleden kreeg ik een leuk mailtje. Of ik een middag wilde koken in het Kookcollege in Amersfoort met een gerenommeerde chef die in allerlei sterrenrestaurants heeft gewerkt? Eh ja natuurlijk! Afgelopen week werd ik aan het werk gezet tijdens een speciale kookworkshop. In 4 groepen van 4 personen kregen we de opdracht om allerlei gerechten te koken met tomaten in de hoofdrol. En niet zomaar tomaten, maar de bijzondere JOYN tomaten.

JOYN tomaten

Misschien denk je, wat zijn JOYN tomaten dan? De JOYN tomaat is een Hollandse trostomaat van de Looye Kwekers. Zij kweken met veel zorg deze tomaten en stoppen veel tijd in het verkrijgen van de optimale smaak. Want let’s be honest – er is niets zo erg als een bleke tomaat die nergens naar smaakt. Omdat ik veel in Italië kom, weet ik als geen ander hoe heerlijk een tomaat kan smaken. Het enige wat je nodig hebt is een drupje goede olijfolie, wat peper en zout en that’s it. Ik was daarom ook heel benieuwd naar de smaak van deze JOYN tomaten. Nou, ik kan je vertellen, het is even alsof je in Italië zit. De tomaten smaken lichtzoet en zijn stevig van structuur. Ideaal dus om allerlei verschillende gerechten te verwerken; denk aan op een pizza, in tomatensalsa of in een tomatentartin.

Tijdens de kookworkshop kreeg ons team het thema: Azië. Samen met mijn teamgenoot Suzanne besloot ik om summer rolls te maken (vegan uiteraard). Summer rolls met een vulling van mango, wortel, avocado, bosui, gebakken uitjes, limoensap, zwart sesamzaad en een salsa van tomaten, koriander en rode ui (een Aziatische twist).

Zoete tomaten uit de oven met gepofte knoflook - Lisa goes VeganZoete tomaten uit de oven met gepofte knoflook - Lisa goes VeganAan het eind van de avond werden al onze gerechten door een jury beoordeeld en werd er een winnend team aangewezen die naar huis mocht met leuke prijzen. Drie keer raden welk team had gewonnen en welk gerecht een favoriet was bij de chef? ONS TEAM!

Ik ging naar huis met een tas vol JOYN tomaten waarmee ik rustig aan de slag kon met een eigen recept. En om in de Italiaanse sferen te blijven; bruschetta met zoete tomaten en gepofte knoflookbollen.

Zoete tomaten uit de oven met gepofte knoflook - Lisa goes Vegan (2)

Bruschetta met zoete tomaten en gepofte knoflook

Ingrediënten – voor 10 broodjes

  • 1 stokbrood
  • 3 el (huisgemaakte) olijventapenade
  • 2 bollen knoflook
  • 4 rode uien
  • 2 trosjes JOYN tomaten
  • 2 eetlepels ahornsiroop
  • 5 takjes verse tijm
  • 1 el balsamicoazijn
  • scheut olijfolie
  • zout en peper
  • verse basilicum

Methode

  1. Verwarm de oven voor op 180 graden.
  2. Was de tomaten en snijd ze in verschillende vormen. Snijd ze in partjes, blokjes en halveer ze horizontaal.
  3. Pel de buitenste laag van de knoflookbollen en snijd de bollen horizontaal doormidden (houd 1 knoflookteentje apart voor de bruschetta) Doe hetzelfde met de rode uien, zorg dat je deze uien niet te klein snijdt.
  4. Meng de olie, balsamicoazijn en ahornsiroop in een bakje. Rits de blaadjes van de tijmtakjes en voeg die ook toe.
  5. Pak een bakplaat en verdeel de tomaten, knoflookbollen en uien evenredig. Besprenkel met de mix zoete olijfoliemix en schuif ze de oven in voor ongeveer 30 tot 40 minuten. Houd het geheel goed in de gaten hoe snel het gaat, je wilt dat de tomaten mooi zacht en geroosterd worden.
  6. Snijd ondertussen het stokbrood in diagonale plakjes en wrijf ze in met 1 knoflookteentje.
  7. Haal de tomaten uit de oven en laat alles even iets afkoelen. Draai de oven uit maar leg de broodjes op een bakplaat en laat deze nog ongeveer 5-10 minuten erin zitten, zodat deze lekker warm worden.
  8. Haal vervolgens de broodjes eruit en besmeer ze met een dun laagje olijventapenade. Beleg met de zoete geroosterde tomaten, de rode ui, een knoflookteentje (daredevil) en verse basilicum.

Heb je wat tomaten over? Geeft helemaal niets, ze zijn namelijk heerlijk te gebruiken bij een pastagerecht. Of je kunt ze ook pureren voor een heerlijke tomatensaus. Ga jij deze heerlijke bruschetta maken? Laat het me weten via FacebookInstagram of Youtube en gebruik de hashtag #JOYNtomaten.

Liefs, Lisa

Dit artikel is tot stand gekomen in samenwerking met JOYN tomaten, Looye Kwekers. #JOYNtomaten, #looyekwekers en #theperfectmatch  

Geef een reactie